W sobotę dnia 21 maja 2016r. na terenie Rudy Śląskiej po raz siódmy został zorganizowany Przystanek PaT (Profilaktyka a Ty). Jest to akcja profilaktyczna, w ramach której propagowana jest moda na życie bez uzależnień, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, organizowana pod patronatem władz województwa, samorządowych, policji i Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Miejscem akcji już po raz trzeci była nasza szkoła oraz SP 4 w Rudzie Śląskiej. W ramach imprezy młodzież wybiera sobie jeden z kilkunastu warsztatów, w którym chce uczestniczyć.

W bieżącym roku szkolnym młodzież naszej szkoły brała udział w warsztatach z Tańca HIP-HOP, DANCEHALL, warsztatach z AIKIDO, WOKALNYCH oraz tzw. COŚ Z NICZEGO.

Inne przygotowane warsztaty dla młodzieży, które można było wybrać, to: warsztat plastyczny, graffiti, FOTO Reportaż, Taniec Latynoamerykański, Rock&Roll, Zumba, Contemporary, Praca z Aktorem, Poetyckie, Samoobrona, Capoeira, Kuglarskie, HIO-HOPowa Mowa, Beat Box, Haft Matematyczny, Szachy, Techniki Zapamiętywania. Jak widać wybór był bardzo bogaty.

Całość imprezy zakończyła się tzw. Koncertem Finałowym, w ramach którego uczestnicy mogli zobaczyć ciekawe przedstawienie teatralne oraz zaprezentować umiejętności, które nabyli podczas 6-cio godzinnych warsztatów. Całość odbywała się w bardzo radosnej, życzliwej atmosferze i przy dobrej wspólnej zabawie. Kolejna taka impreza odbędzie się za rok i już dziś serdecznie na nią zapraszamy.

IMG_5248

IMG_5224

IMG_5222

IMG_5212

IMG_5207

IMG_5206

IMG_5205

 

 

 

 

Zostaw komentarz