Zachęcam do obejrzenia w wolnej chwili debaty poświęconej agresji językowej, która została zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach kampanii “Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Wydarzenie odbyło się online już 5 października 2020 r. jednak ciągle jest dostępne pod adresem >>> https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/aktualnosci/ile-wazy-slowo-o-jezyku-w-internecie

Czy w Internecie można bezkarnie pisać co nam się podoba? Otóż zgodnie z art. 54 Konstytucji RP “Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”. W myśl tego przepisu każdy ma prawo do wolności słowa, wyrażania swoich poglądów bezpośrednio lub poprzez środki przekazu.

Jednak musimy pamiętać, że nie wolno nam nikogo obrażać. Niestety wielu ludzi jest “bardziej odważnych” w sieci i pozwala sobie na hejt wobec innych. Myślą, iż  stają się anonimowi, to oczywiście nie jest prawdą.

Pamiętajmy, że w Internecie nikt nie pozostaje do końca anonimowym. Nawet pisząc pod pseudonimem można odpowiedzieć za zniewagę innych przed sądem.

Zachęcam do obejrzenia debaty….

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?