„Przedsiębiorczy na rynku finansowym” to konkurs zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania konkursowe trwają od grudnia 2016 do kwietnia 2017r.

W konkursie wzięło udział 9582 uczniów z liceów i techników z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 160 trzyosobowych drużyn, które wykonywały obliczenia i podejmowały decyzje finansowe. Ważne były poprawność odpowiedzi i czas ich udzielenia. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowano 20 zespołów, których zadaniem było nakręcenie 3-minutowego filmu pod tytułem „Dodać zero na koncie, czyli jak zwiększyć swoje zasoby finansowe”. Następnie młodzi „filmowcy” zabiegali o głosy Internautów dla swoich propozycji, aby te mogły być ocenione przez komisję konkursową. Organizatorzy podkreślili, że drużyny wykazały się wiedzą, kreatywnością i przedsiębiorczością.

Jury dokonało merytorycznej oceny filmów i wyłoniło ósemkę finalistów. Wśród nich jest drużyna z klasy III B z ZSP 2 w Rudzie Śląskiej w składzie Dominik Aleksa, Kamil Wegrzyk i Michał Wydra. Teraz przed naszą drużyną finał, który odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia w Konstancinie-Jeziornie.

Życzymy powodzenia!

Opiekun drużyny Beata Rajnisz

Zostaw komentarz