Na początku kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbył się dzień otwarty przygotowany z myślą o tegoroczn­­­­­­­­­ych absolwentach gimnazjum i szkoły podstawowej. Jak co roku, wydarzenie to pozwala młodym rudzianom zapoznać się z ofertą szkoły.

W ten szczególny dzień, drzwi szkoły otwarte były dla wszystkich zainteresowanych. Przyszli uczniowie odwiedzić mogli sale lekcyjne, sprawdzić się w licznych konkursach i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Do dyspozycji odwiedzających byli nie tylko nauczyciele – jak co roku, w organizację tego dnia zaangażowali się także uczniowie.

– Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz wzięłam udział w naszym dniu otwartym. Nasza szkoła jest naprawdę niezwykłym miejscem. Mam nadzieję, że udało nam się pokazać to kandydatom w ostatnią sobotę – mówi nam jedna z uczennic naszej szkoły.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 kształci swoich uczniów w ośmiu kierunkach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik reklamy, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, a także – w ramach Szkoły Branżowej I Stopnia – na kierunku kucharz.

Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się zawód technik handlowiec. Jak bowiem przekonują się liczni pracodawcy z branży sales i marketingu – w XXI wieku to właśnie wykwalifikowani handlowcy-marketerzy są jednym z najbardziej pożądanych pracowników na rynku.

ZSP nr 2 to szkoła, która oferuje uczniom nie tylko ciekawe kierunki kształcenia, ale także – szansę na realizację własnych pasji i umiejętności. Do szkoły przybyli również zaproszeni goście – między innymi przedstawiciele Santander Consumer Bank, Powiatowego Urzędu Pracy, Agencji Reklamowej ALVA 1, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, firmy Jeronimo Martinis, Banku PKO czy sieci sklepów Tesco.

Gimnazjaliści mieli szansę skosztować także pysznych przekąsek przygotowanych przez gastronomów. Justyna Dragan – znana  blogerka kulinarna i uczennica ZSP2 wraz z Karoliną Krempułą przygotowały zaś kulinarne warsztaty. Kandydaci kierunków biznesowych mogli wypróbować profesjonalne oprogramowania w pracowniach komputerowych – m.in. program InsERT oraz Corel Draw.

– Jak co roku, nasz Dzień Otwarty okazał się wielkim sukcesem. Cieszymy się, że tak wielu uczniów gimnazjum i szkół podstawowych przyjechało, by się z nami spotkać – mówi nam Anna Kowalska, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej.

ZSP nr 2 w oferuje swoim uczniom także staże i praktyki zagraniczne. W ostatnim czasie na terenie szkoły rozpoczęły się także prace budowlane związane z modernizacją nowej infrastruktury sportowej. Na przyszłych uczniów już we wrześniu czekać będzie nowe szkolne boisko wraz z bieżnią do sprintu, skocznią do skoku w dal, rzutnią do pchnięcia kulą, a także strefą street workoutu.