W dniu 9 grudnia 2016 r. w szkole odbyła się uroczystość podsumowująca realizację projektu staży zagranicznych „Włoski rynek turystyczny szansą na rozwój zawodowy uczniów ZSP Nr 2 w Rudzie Śląskiej” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

Jest to już trzeci projekt staży zagranicznych zrealizowany przez ZSP Nr 2. Do tej pory na staż wyjechało 154 uczniów, realizując praktyki zawodowe we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Od września szkoła realizuje nowy projekt, który umożliwi zdobycie niepowtarzalnego doświadczenia zawodowego kolejnym 74 uczniom. W trakcie praktyk uczniowie poznawali tajniki kuchni śródziemnomorskiej, mieli możliwość po raz pierwszy pracy z ośmiornicami, homarami, ślimakami, ostrygami. Po raz pierwszy poznali ich smak. Doskonalili kompetencje językowe, posługując się językiem angielskim nie tylko w środowisku pracy, ale również w czasie zwiedzania, robienia zakupów, nawiązywania kontaktów z mieszkańcami. Uczniowie zwiedzali wspaniałe miejsca, zabytki, poznawali kulturę Włoch, włoskie smaki i zapachy.

Czterotygodniowy pobyt na stażu za granicą był dla uczniów lekcją samodzielności, odpowiedzialności, umiejętności radzenia sobie ze stresem i współdziałania w grupie. Jak powiedziała jedna z uczestniczek – dla większości z nich staż zagraniczny pozostanie największą życiową przygodą.

dzien_wloski_1

dzien_wloski_4

dzien_wloski_2

dzien_wloski_3

Zostaw komentarz