W grudniu 2019 roku uczniowie klas gastronomicznych pod kierunkiem pani  Barbary Rolnik przygotowali potrawy oparte na przepisach kuchni angielskiej. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „JUST DO IT! Zintegrowane nauczanie przedmiotowo – językowe i współpraca zagraniczna sposobem na pokonywanie barier”.

W wykonanych potrawach widoczne są wpływy kuchni kolonialnych Anglii w których często wykorzystywane są surowce pochodzące z egzotycznych krajów: cynamon, imbir, kolendra, figi, egzotyczne owoce i warzywa. Nauczyciel, omawiając składniki i sposób przygotowania potraw zwracał szczególną uwagę na specyfikę tych kuchni.

Uczniowie sporządzili: zapiekankę chłopską, tartę cytrynową z bezą, pudding chlebowy, pudding z kuskus, paję jabłkową, Christmas cake, kurczak tikka masala.

Z wielką przyjemnością mogliśmy degustować potrawy kuchni angielskiej, które z powodzeniem można sporządzić w naszym kraju i dzięki temu poznawać kulturę kulinarną Anglii oraz poszerzać nasze smaki.


Projekt „Just do it! Zintegrowane nauczanie przedmiotowo – językowe i współpraca zagraniczna sposobem na pokonywanie barier” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Udostępnione materiały odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.