W dniach 12 – 13 grudnia 2019 r. w ZSE nr 2 im. I. Daszyńskiego w Krakowie odbył się finał ogólnopolski  V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Do finału (po eliminacjach szkolnych i okręgowych)  zakwalifikowało się 65 najlepszych  uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. W grupie tej znaleźli się uczniowie ZS Nr2 w Rudzie Ślaskiej Patrycja Ciecierska, Sebastian Dybała i Milena Sobczyńska z klasy IVB.

W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali  test w języku polskim, zadanie w wybranym języku obcym oraz  wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu zawodów  do finału ustnego zakwalifikowano 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów z zadań praktycznych.

Na zakończenie odbyła się uroczystość, podczas której wszyscy uczestnicy finałów otrzymali zaświadczenia  upoważniające do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe , a laureatom wręczono  nagrody.

Udział naszych uczniów w Olimpiadzie to nie tylko zmagania konkursowe, ale także nawiązywanie nowych znajomości, rozmowy z rówieśnikami z całej Polski, zwiedzanie Krakowa.

Na krakowskich ulicach odczuwało się już  klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zachwycające iluminacje świąteczne i świecące choinki  towarzyszą zwiedzającym na każdym kroku i  wyglądają bajecznie zwłaszcza wieczorem.

Gratulujemy finalistom V Olimpiady WiUHM i życzymy kolejnych sukcesów.