Hejt  co to takiego? Słowo pochodzi z języka angielskiego hate i oznacza nienawidzić.  Hejt w Internecie polega na obrażaniu innych w sieci poprzez publikowanie agresywnych wpisów, a także ośmieszających memów, zdjęć i filmów.

W dzisiejszej rzeczywistości młodzież większość czasu przebywa online. Trudno powoli zauważyć granicę pomiędzy online i offline. Wprowadzone ograniczenia spowodowały, iż nauka odbywa się zdalnie, a kontakty rówieśnicze przeniosły się do sieci. Dlatego nie da się  zrezygnować całkowicie z życia w Internecie, gdyż stało się to potrzebą społeczną. Nawet w czasie grania w gry online czy korzystania z komunikatorów (np. Messengera) budujemy swoje relacje społeczne.

Pamiętajmy, że w sieci jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń. Uważajmy jakie informacje, zdjęcia wrzucamy do Internetu. Wszystko co raz udostępnimy w sieci żyje własnym życiem i nie mamy wpływu na to co się później z tym dzieje. Inni użytkownicy mogą w niepożądany sposób zmieniać lub wykorzystywać treści przez nas udostępnione  – co może stać się przyczyną hejtu. Wystarczy, że ktoś będzie chciał nas obrazić, podważyć naszą opinię w Internecie. Zrobi to szybciej niż twarzą w twarz, gdyż ludzie w sieci są bardziej odważni. Myślą, że są anonimowi. W Internecie na różnych portalach społecznościowych zdjęcia i wszystkie informacje są bardzo szybko rozprzestrzeniane. Nie zdajemy sobie sprawy, że rozsyłanie i dodawanie komentarzy, lajków może bardzo mocno kogoś zranić. Zobaczcie sami na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=w1dcGHx8VX0

Anonimowość w Internecie dodaje każdemu odwagi, ale czy te same osoby potrafiłyby prosto w twarz powiedzieć to samo w realu?

Dlaczego hejterzy obrażają innych w internecie? Dlaczego pozwalamy sobie na tak wiele – zobaczcie film https://www.youtube.com/watch?v=KmF9glEfEis  i odpowiedzcie sobie na pytanie czy zdarzyła się również Wam taka sytuacja?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale przemoc w sieci to przestępstwo. Każdy kto ma więcej niż  13 lat może być już notowany przez policję, a nawet postawiony przed sądem.

Hejterom mówimy NIE ! Zastanówcie się sami czy chcecie być kimś takim?

Uważajcie co publikujecie, nie dawajmy okazji innym do zaszkodzenia nam. Koniecznie obejrzyjcie film, który pokazuje jakie konsekwencje możemy ponieść w przyszłości publikując o sobie treści. W sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. https://www.youtube.com/watch?v=XMcr2-Ke3I4

Pamiętaj co publikujesz w sieci…..