Sposoby na szybkie odprężenie 🙂

Drodzy uczniowie! Zapewne macie teraz sporo nauki, jesteście przemęczeni.

Mimo, że nie wstajemy wcześnie rano do szkoły i zostajemy w domu, każdy z Was powinien pomyśleć o o sposobach na szybkie odprężenie i relaks. W związku z tym podsyłam Wam kilka sprawdzonych i zalecanych sposobów na “chillout”;)

ĆWICZ W aktualnej sytuacji trudno o aktywność fizyczną poza domem. Postaraj się jednak znaleźć jakieś formy aktywności, które możesz wykonywać w czterech ścianach – gimnastyka, ćwiczenia siłowe, taniec – wybór należy do Ciebie.

ZADBAJ O ZDROWIE SWOJE I INNYCH Zwracaj uwagę na swój stan zdrowia, dbaj o siebie, często myj ręce, przestrzegaj zasad higieny (kichamy w łokieć;)), nie wychodź z domu – w czasach koronawirusa – chyba, że do swojego ogródka:))

ROZMAWIAJ Z NAJBLIŻSZYMI Wykorzystaj ten czas na częstsze rozmowy z domownikami. Rozmawiajcie o trudnościach, z którymi zmagacie się w aktualnej sytuacji, ale też  tak – po prostu.

BĄDŹ W KONTAKCIE Z INNYMI Teraz nie możesz spotykać się z dalszą rodziną i znajomymi, ale na szczęście technologia umożliwia nam kontakt bez wychodzenia z domu. Korzystaj z tego. Rozmawiajcie, wspierajcie się.

ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO Siedzenie w domu sprzyja jedzeniu – podjadamy, mniej dbamy o spożywane posiłki. Postaraj się mimo wszystko mieć zbilansowaną, dobrą dietę. To również wspomaga zdrowie! Co nie znaczy, że nie możesz sobie pozwolić na słodycze, czy inne przekąski – od czasu, do czasu. Z umiarem!:)

PLANUJ SWOJĄ PRACĘ Ułóż sobie plan dnia. Ustal listę zadań do wykonania i postaraj się jej trzymać!

Słuchaj muzyki, jaką lubisz. Spróbuj też włączyć utwory relaksacyjne, dźwięki natury (chociaż na kilka minut) – taka muzyka obniża poziom kortyzolu (hormon stresu), zmniejsza tętno – uspokaja RÓB SOBIE KRÓTKIE PRZERWY Wykonując różne zadania co jakiś czas zrób sobie krótką przerwę – organizm zrelaksowany i odprężony łatwiej mobilizuje się do dalszego działania.