Komunikat dotyczący przykrego zapachu w ZSP nr 2 w Rudzie Śląskiej.

Szanowni Państwo,

po spotkaniu uczniów, rodziców i nauczycieli z przedstawicielami Urzędu Miasta Ruda Śląska w dniu 8 listopada br., Urząd Miasta Ruda Śląska przesłał komunikat dotyczący bieżących prac związanych z neutralizacją przykrego zapachu na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej.

Poniżej przedstawiamy Państwu komunikat przesłany dnia 15 listopada br. do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej przez pana Piotra Janika, Naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta:

„Nie czekając na zatwierdzenie uchwały budżetowej na rok 2019 (do końca roku zostało jeszcze półtora miesiąca), w projekcie której przewidziane zostały środki finansowe na wykonanie dalszych prac remontowych zmierzających do usunięcia przyczyn szkodliwych zapachów w budynku, wraz z pracownikami technicznymi szkoły postanowiliśmy wykonać pierwszy krok do realizacji kolejnego zalecenia oceny mykologicznej, tzn. zwentylowania pomieszczenia byłej kotłowni. Właśnie wykonane zostały 2 otwory nawiewne w ścianie zewnętrznej oraz udrożniony przewód kominowy, który jak się okazało był zagruzowany i niedrożny. Efekty tego zabiegu w kotłowni są wyczuwalne od razu. Należy nadmienić, że prace realizowane są systemem gospodarczym, praktycznie bezkosztowo, ale w sposób przemyślany… po prostu staramy się nie tracić cennego czasu. Niezależnie od wszystkiego układam już scenariusz prac naprawczych na przyszły rok. Złożą się na nie z całą pewnością roboty wewnętrzne, usunięcie nieszczelności kanalizacji i wymiana niektórych posadzek, i zewnętrzne powiązane z realizacją przebudowy infrastruktury sportowej szkoły. Mam nadzieję, że uda nam w miarę szybko i skutecznie »pokonać wroga«.

Piotr Janik
Naczelnik Wydziału Inwestycji”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej pozostaje w stałym kontakcie z Urzędem Miasta Ruda Śląska w powyższej sprawie. Naczelnik Wydziału Inwestycji zdeklarował się także regularnie informować o kolejnych krokach podejmowanych przez władze miasta w związku z istniejącym problemem.

Osoba odpowiedzialna ze strony ZSP nr 2:

Lidia Sładkowska
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej
tel. (0-32) 24-44-900

Powyższy komunikat przygotował:

Patryk Obarski
promocja@zsp2.eu