Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i absolwenci.dav

Nasza szkoła dnia 8 grudnia 2017 roku po raz drugi organizuje Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, na który przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Będziemy pisać listy do władz oraz wysyłać listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa są złamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić ich los.

Annie Alfred, dziewczynka z albinizmem w Malawi, Edward Snowden, sygnalista z USA, Ilham Tohti, ujgurski profesor z Chin, czy Eren Keskin, oskarżana ponad 100 razy w Turcji to tylko niektóre z osób, w sprawie których będziemy pisać. Ponadto osoby w Polsce będą mogły napisać list do polskiego MSWiA w sprawie sytuacji uchodźców na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu.

Jak pokazują przykłady z ubiegłych lat, pisanie listów przynosi efekty. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Warto wiedzieć, że na pomysł pisania listów wpadli nasi rodacy. Lokalny warszawski oddział Amnesty International zorganizował akcję po raz pierwszy w 2001 roku. Dziś pisanie listów znane jest już na całym świecie.

Dołącz do wydarzenia!

Wystarczy przyjść do sali 21 w dniu 8 grudnia w godzinach od 9:00 do 16:00 i przepisać przygotowany wzór lub napisać własną treść listu. Można dołączyć też drobne pieniądze na znaczki.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których piszemy znajduje się na stronie:  www.amnesty.org.pl/maraton.

Organizatorzy akcji: Michał Pączkowski, Wiesława Cyganek

Zostaw komentarz