zryw_serc_3W poniedziałek, 1 czerwca 2015r., punktualnie o godz. 14.00 zorganizowano ogólnopolski “Zryw Wolnych Serc”. Do akcji włączyła się także Ruda Śląska. Jej ideą było zjednoczenie się Polaków w trosce o to, by narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.

O tej samej godzinie ludzie w całej Polsce, także w naszym mieście, przez jedną minutę, wybijali symbolicznie rytm serca, promując w ten sposób wolność od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

W akcję zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. W ramach “Zrywu Wolnych Serc”, uczestnicy wykonali trwający 60 sekund gest “bicia serca”.

Tuż przed „Zrywem” odczytano apel społeczności PaT (program “Profilaktyka a Ty” ) o treści : Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

zryw_serc_3

zryw_serc_2

zryw_serc_1

Zostaw komentarz