Dni Języków Obcych 2018

W dniach od 29 do 31 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyła się kolejna międzykulturowa impreza – Dni Języków Obcych. Wydarzenie te to kolejna edycja wydarzenia organizowanego co roku w naszej szkole przez nauczycieli-językowców.

Podobnie jak przed laty, także i w tym roku w Dwójce nie mogło zabraknąć świetnych konkursów i olimpiad. W tym roku do szkoły przybyli także inspirujący studenci prosto ze słonecznej Hiszpanii.

Podczas Dni Języków Obcych uczniowie mieli okazję wziąć udział w dyktandzie z języka francuskiego i niemieckiego. Poziom był naprawdę wysoki, a mimo to wielu uczniom biorącym udział w dyktandach udało się zająć naprawdę wysokie wyniki! Oprócz tego uczniowie Dwójki uczący się hiszpańskiego brali udział w konkursie wiedzy o Hiszpanii, a ci zainteresowani językiem angielskim – w szkolnej olimpiadzie językowej.

Halloween w szkole

Tego roku, w przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji, w naszej szkole pojawili się także Hiszpanie, którzy obecnie uczą się na Politechnice Śląskiej. Studenci rozmawiali z rudzkimi uczniami na tematy związane z Hiszpanią i jej obyczajami oraz studiowaniu w Polsce.

– Niezwykle cieszymy się, że nasza szkoła organizuje Dni Języków Obcych. Mamy wtedy okazję nie tylko dodatkowo poszerzyć swoją znajomość języków, ale także dobrze się bawić – mówi nam jedna z uczennic.

Zorganizowano także konkurs na najlepszą pracę plastyczną dotyczącą budowli francuskich oraz plebiscyt na najpiękniejszą halloweenową dynię w związku z przydającym na 31 października świętem. Halloween był zresztą w ZSP nr 2 obchodzony bardzo hucznie – uczniowie mieli okazję przebrać się w przygotowane przez siebie straszne kostiumy i zaprezentować je podczas wielkiego finału Dni Języków Obcych.

Pokaz halloweenowej mody i rozwiązanie konkursów odbyło się w środę. Wtedy także wręczono nagrody i zaprezentowano zwycięskie prace.  Podczas ogłaszania wyników, emocje porównywalne były do finałów niejednego  telewizyjnego show, a radość nagrodzonych okazała się tak wielka, że udzieliła się nawet tym, którzy tego roku na podium stanąć nie mogli!

Jak podkreślają organizatorzy, Dni Języków Obcych to nie tylko dobra zabawa, ale także wiele cennych informacji na temat kultury i obyczajów krajów, którego języki poznają uczniowie na zajęciach.