Na początek tej naszej kolejnej edycji pracy zdalnej chciałabym zachęcić Was do UŚMIECHU według zalecenia:

Zarażaj dobrym nastrojem, a nie wirusem negatywnych emocji”.

Uśmiech sygnalizuje bardzo przyjazne intencje. Zazwyczaj widząc uśmiechniętą twarz trudno nam się powstrzymać od odwzajemnienia uśmiechu. Jedna z amerykańskich aktorek nazwała go „Krzywą, która wszystko prostuje”. Uśmiech wyzwala w organizmie serotoninę i endorfiny (naturalne środki przeciwbólowe), co ma wpływ na zmniejszenie hormonów wywołujących stres, jak dopamina i adrenalina, a to w co w konsekwencji poprawia nam samopoczucie. Uśmiechanie się zwiększa dotlenianie krwi, poprawia krążenie, aktywizuje układ odpornościowy, jest ćwiczeniem dla przepony i gardła. Według neurologa Henriego Rubinsteina minuta szczerego śmiechu to „45 minut późniejszego rozluźnienia”. Gdy śmiejemy się również ludzie postrzegają nas jako bardziej miłych i przyjaznych.

Wobec powyższego chcę się dziś z Wami podzielić znalezionymi…gdzieś tam… „złotymi myślami”, które mogą odmienić nasze postrzeganie świata, nastawić pozytywnie, wpłynąć na zmianę zachowania, doładować energetycznie…

Może ktoś z Was ma jakąś swoją ulubioną i chciałby się nią podzielić ?

Nie śmiejemy się dlatego, że jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy szczęśliwi, dlatego że się śmiejemy”, jak twierdzi brytyjski filolog William Jones…

Na czym polega prawdziwa wartość uśmiechu ?

Nic nie kosztuje, ale wiele daje.

Wzbogaca tych, którzy go otrzymują, nie zubażając tych, którzy go dają.

Trwa tylko chwilę, a pamięta się go czasami całe życie.

Nikt nie jest na tyle bogaty, by mógł bez niego żyć, i nikt nie jest tak biedny, by nie móc sobie nań pozwolić.

Przynosi szczęście do domu, decyduje o powodzeniu w interesach i jest hasłem dla przyjaciół.

Jest odpoczynkiem zmęczonych, światłem zniechęconych, słońcem smutnych i najlepszym, danym przez Naturę, środkiem na kłopoty.

Nie można go kupić, wyżebrać, pożyczyć lub ukraść, ponieważ dla nikogo nie stanowi żadnej wartości, jeśli nie jest podarowany.

Uśmiechaj się do życia, to i ono się do Ciebie uśmiechnie !

Opracowanie: Ewa Kułak, psycholog