Dnia 3 listopada 2016 roku grupa uczniów z klasy 2B i 1B  spotkała się z Zastępcą Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. zagospodarowania przestrzennego Michałem Pierończykiem. Spotkanie  zostało zorganizowane w ramach działań podejmowanych w projekcie “Key competences for school sustainability 2014-2017” – program Erasmus+ finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Celem spotkania było zapoznanie się ze stanem i planami rozwoju gospodarczego naszego miasta i regionu. Uczniowie przeprowadzili wywiad z panem prezydentem. Pytali między innymi o: inwestycje jakie są realizowane i planowane w naszym mieście, misję i wizję miasta, szanse dla młodych ludzi w Rudzie Śląskiej.

Pełny tekst wywiadu dostępny jest tutaj.

prezydent201601

prezydent201602

“W bieżącym roku najważniejszą inwestycją była budowa drugiego odcinka trasy Północ-Południe (N-S) na terenie miasta, łączącego dwa najważniejsze szlaki komunikacyjne na obszarze aglomeracji śląskiej, czyli autostradę A4 i Drogową Trasę Średnicową.”

prezydent201605

“… inwestycją są tory rowerowe – pumptrack, które powstały już w trzech dzielnicach miasta.” prezydent201604

“Dla młodych przedsiębiorczych osób doskonałą ofertę przedstawia Śląski Inkubator Przedsiębiorczości działający na terenie naszego miasta, który jest dobrym miejscem na rozpoczęcie działalności gospodarczej.”

prezydent201603Uczniów do spotkania przygotował pan Michał Pączkowski.

Zostaw komentarz