11 Września 2017r. przy ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej nastąpiło uroczyste otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezydent miasta Grażyna Dziedzic, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Zbigniew Polakowski, były siedmio- i dziesięcioboista, a obecnie wic-prezes PZLA, Sebastian Chmara, była olimpijka Zuzanna Radecka oraz pomysłodawca igrzysk szkolnych, trener i wychowawca młodzieży Henryk Kopeć. Uroczystości towarzyszyły 29 Lekkoatletycznym Igrzyskom Sportowym, podczas których rywalizowało ok. 700 uczniów rudzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podczas zawodów rozegrano 10 konkurencji biegowych oraz 4 konkurencje techniczne (skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą). Uczestnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (r. 2006 i młodsi), dzieci starsze (r. 2005 – 2004), młodzicy (r. 2003 – 2002), juniorzy (r. 2001 i starsi). Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w tej imprezie zarówno jako współorganizatorzy( sędziowali konkurencje sportowe) jak i uczestnicy rywalizacji sportowej.

Nasza szkolna reprezentacja wystartowała w zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. W rywalizacji indywidualnej osiągnęliśmy kilka czołowych miejsc. W kategorii dziewcząt I m-ce w biegu na 400 m zajęła Wiktoria Piątek. W skoku w dal I m-ce zajęła Dominika Bryła a Magdalena Dzik miejsce II. II m-ce w biegu na 100m zajęła Natalia Łącka. W biegu na 800m II miejsce zajęła Sabina Polh. W skoku wzwyż I miejsce zajęła Wiktoria Libor. Sztafeta dziewcząt wywalczyła miejsce I. W kategorii chłopców, w skoku w dal Sebastian Salastowicz zajął I miejsce. W pchnięciu kulą I miejsce wywalczył Kamil Staskow. Drużynowo reprezentacja dziewcząt wywalczyła miejsce I, chłopcy zajęli miejsce VIII. Reprezentacja dziewcząt awansowała do zawodów wojewódzkich, które zostaną rozegrane już 3 października.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniale przeprowadzonej imprezy sportowej!!! Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszej rywalizacji!!!

nowa_pogon_1

nowa_pogon_9

nowa_pogon_8

nowa_pogon_7

nowa_pogon_6

nowa_pogon_5

nowa_pogon_4

nowa_pogon_3