Tradycją lat ubiegłych w środę 21.03.2018 r. został zorganizowany w naszej szkole po raz jedenasty Dzień Promocji Zdrowia.


W ramach profilaktyki zostały przeprowadzone prelekcje i warsztaty dotyczące szeroko pojętego zdrowia. Dotyczyły one zdrowego odżywiania i problematyki spożywania suplementów diety (przeprowadzone przez przedstawicieli Śląskiej Izby Aptekarskiej oraz firmy Eka Medica – p. Dominikę Łosiewicz i p. Małgorzatę Klimunt). W trakcie zajęć w bardzo interesujący sposób zostały przedstawione różnice między suplementem a lekiem oraz podane argumenty, dlaczego suplementy należałoby z diety w ogóle wyeliminować.
Następne prelekcje dotyczyły wpływu aktywności fizycznej na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia oraz sposobów na zachowanie właściwej postawy czyli prelekcja o zdrowym kręgosłupie (przeprowadzone przez nauczyciela WF – p. Joannę Spychała). W trakcie zajęć prelegentka nie tylko zachęcała do aktywności, ale w ciekawy sposób przedstawiła korzyści płynące z ruchu oraz utrzymywania właściwej postawy ciała. Prelekcja była inspirująca i wzbudziła motywację do działania u nie jednego słuchacza.
Poprzez długotrwałe działania profilaktyczne w powyższym zakresie pragniemy, aby przekaz trafił do młodych odbiorców – nakłonił do refleksji i zmiany myślenia o swoim zdrowiu oraz postępowaniu, a także zmotywował do troski o nie.
W ramach zajęć uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście w celu promocji zdrowia
i promowania zdrowego stylu życia otrzymali poczęstunek w postaci soków owocowych i owoców oraz każdy chętny mógł poczęstować się naturalnym sokiem owocowym i cukierkami owocowymi od prelegentów firmy Eka Medica.
Po zakończonych prelekcjach i warsztatach zainteresowani uczniowie uczestniczyli w zorganizowanym konkursie wiedzy nt „Uzależnień i zdrowego stylu życia”, w ramach którego mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu problematyki uzależnień, promocji zdrowia i zajęć profilaktycznych prowadzonych w szkole przez cały rok.
Finaliści konkursu wykazali się bardzo szeroką wiedzą z w/w zakresu, a zostali nimi: Eliza Kaczor, Sandra Oswald, Karolina Mazur.
Wszystkim zaproszonym gościom i słuchaczom dziękujemy za aktywny udział w imprezie i zachęcamy do podjęcia zdrowego stylu życia, aby przez długie lata móc się cieszyć dobrym zdrowiem i wspaniałym samopoczuciem.
Organizatorki: psycholog Ewa Kułak, pedagog Liliana Tomanik

Zostaw komentarz