Zmieniająca się ciągle rzeczywistość sprawia, że musimy się do niej dostosowywać. Niestety coraz bardziej ludzie mają problemy z koncentracją i trafiają do nich tylko krótkie komunikaty. Stąd tak popularna stała się aplikacja Tik Tok, która najbardziej rozwinęła się na początku 2020 r. w czasie pandemii. Badania wykazują, iż wystarczą jedynie 3 sekundy, aby ocenić czy coś nas zainteresuje. Dlatego, krótkie filmiki 15-60 sekund, które są nagrywane na Tik Toku cieszą się tak dużą popularnością wśród młodzieży. Czy Ty również znasz i korzystasz z Tik Toka?

Proszę odpowiedzi udziel w tym miejscu >>>https://forms.gle/3LzUiQos61DN5qgHA

Tik Tok pozwala na nagrywanie krótkich filmików, wystarczy, że masz swój własny pomysł na przekazanie informacji. Możesz również podglądać innych i na ich podstawie nagrywać własne. Umownie w tej aplikacji nikt nie obrazi się, że wykorzystałeś/łaś czyjś pomysł, tam wszyscy dzielą wszystkim.

Chcesz nagrać swój własny film? Tik Tok pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Tam nie musisz się martwić o prawa autorskie. Jeśli chcesz skorzystać z kawałka utworu, muzyki to nic prostszego w aplikacji znajduje się biblioteka dźwięków. To w ostatnim czasie najbardziej popularna platforma społecznościowa, dzięki której możemy zarówno tworzyć jak i oglądać wiele filmików. Co ważne swój pierwszy własny teledysk nagrasz bez specjalistycznego sprzętu. Tik Toki charakteryzują się tym, że są nagrywane za pomocą telefonów komórkowych. Celem tych treści jest przekazanie informacji w sposób lekki i zabawny. Czy można wykorzystać Tik Toka w bibliotece? Okazuje się, że tak. Jak to mówią każdy sposób jest dobry na wypromowanie biblioteki jako miejsca, a także zaprezentowanie pracy bibliotekarza czy też zachęcenie do korzystania ze zbiorów. Sami zobaczcie >>>

Polskimi odbiorcami Tik Toka wg badań jest głównie społeczność urodzona w latach 90 i po roku 2000. Gdyby rozpisać to szczegółowo na wiek użytkowników wygląda to następująco:

Aplikacja Tik Tok uzyskała tak dużą popularność ponieważ krótkie nagrania są łatwo przyswajalne i stają się dobrą rozrywką. Zarówno dla tych, którzy tylko oglądają, jak i tych, którzy są twórcami Tik Toków.

A Wy co o tym myślicie?