„UCZNIOWIE PACJENTOM Z COVID-19” – pod tym hasłem uczniowie  Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej włączyli się w listopadzie 2020r. w akcję charytatywną dla pacjentów „oddziału covidowego” Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Wtedy zbieraliśmy niezbędne rzeczy potrzebne do opieki nad chorymi: wodę, pampersy, kremy, chusteczki nawilżające, podkłady na łóżka, koszulki do przebierania pacjentów. Uczniowie z Rudy Śląskiej zebrali tak dużo rzeczy, że do dziś korzystają z nich pacjenci. Okazało się, że ten rodzaj pomocy jest niezwykle ważny i wręcz niezbędny.

W minionym tygodniu ustalono wspólnie z pracownikami oddziału covidowego, że warto wznowić akcję, gdyż pojawiła się nagląca potrzeba pomocy. Oddział w Rudzie Śląskiej w niepokojąco szybkim tempie zapełnia się pacjentami. Tym razem z tą różnicą, że trafiają tam coraz młodsi pacjenci, między trzydziestym a pięćdziesiątym rokiem życia.

Prosimy Was – Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice – dołączcie do akcji „Podajmy wodę pacjentom”. To prosta do spełnienia prośba. Każda butelka na wagę złota!!!

Zbieramy  wodę w półlitrowych butelkach (z tzw. „dzióbkiem” i „na zakrętkę”).

Wody prosimy przynosić do szkoły do 31 marca i zostawić na portierni.

Dziękujemy!

Poniżej zobaczcie efekty naszej listopadowej zbiórki