Relacja z VI międzynarodowego spotkania beneficjentów projektu “Good School for The 21st Century” – program Erasmus+.

Długo wyczekiwany wyjazd do Słowenii został zrealizowany! 21 czerwca 2021 roku wraz z koordynatorką projektu GOS21  panią Małgorzatą Rzepką  wyjechaliśmy  na spotkanie międzynarodowej grupy projektowej. Trwało ono 5 dni. Gospodarzem spotkania był Solski Center Postojna.

Wyjazd od początku zapowiadał się ciekawie, jednak po spotkaniu z innymi grupami, kiedy poznaliśmy się i spędziliśmy razem czas, okazało się, że udział w projekcie to wielka przygoda.

Czas w Słowenii spędziliśmy bardzo aktywnie, realizując założone wcześniej cele. Przedstawiliśmy prezentację na temat uzależnień wśród młodych osób, braliśmy udział w warsztatach dotyczących zdrowego stylu życia oraz spotkaniu nt. zasad przeprowadzania negocjacji. Prezentowaliśmy tradycyjne potrawy z naszych krajów oraz  wykonaliśmy smoothie wg własnego przepisu. Podczas oficjalnego zakończenia projektu zaprezentowaliśmy piosenkę “Dach” oraz wiersz T.Różewicza “List do ludożerców”.

W czasie naszej wizyty byliśmy w  Zamku Prem, gdzie zwiedzanie odbyło się na zasadach gry “Escape room”, pojechaliśmy do nadmorskiej miejscowości Koper oraz odwiedziliśmy stolicę Słowenii Ljubljanę.

Słowenia zrobiła na nas ogromne wrażenie. Krajobrazy, styl zabudowy, zabytki, jedzenie ale przede wszystkim ludzie. Poznaliśmy wspaniałe osoby i nawiązaliśmy nowe przyjaźnie.

Uważamy, że międzynarodowe projekty unijne dają nam – uczniom, szansę na rozwój osobisty, poszerzają nasze horyzonty, rozwijają umiejętności i kompetencje. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty, bo GOS21 dobiegł końca.

Wanesa Jańczak, Marta Góral i Oliwier Braun
uczniowie klasy 2EG – uczestnicy spotkania


Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu Erasmus+. Artykuł odzwierciedla jedynie stanowisko jego autorów, Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.