Było to prawdziwe spotkanie na szczycie, a dokładnie – spotkanie z osobą, która wspinała się na najwyższe szczyty. 15 listopada o godzinie 16 odbyło się spotkanie w ramach Klubu Podróżnika. Gościem Klubu był pan Ireneusz Waluga – miłośnik biegania, pasjonat szczytów, zdobywca między innymi  Mont Blanc, Kilimandżaro, Elbrus.

Przez godzinę nasz Gość opowiadał niezwykłą historię o swojej wyprawie do Kenii, Mozambiku oraz Tanzanii – wspaniałych miejsc na Ziemi, znajdujących się w Afryce. Wspominał również o udziale długodystansowych biegach, w których znajdował się na podium zwycięzców. Spotkanie było niezwykle inspirujące, poprowadzone w ciekawy i dynamiczny sposób z dawką humoru. Wspinacz  opowiadał o swoich sukcesach i porażkach, dramatycznych przygodach, sławnych himalaistach. Jednocześnie na ekranie oglądaliśmy zdjęcia majestatycznych szczytów. Mieliśmy okazje poznać kraje Afryki oraz żyjące w nich zwierzęta. Pasjonat gór także podkreślił życie innych ludzi w odwiedzonych krajach.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem górskich opowieści i wielokrotnie, z pełnym przekonaniem powtarzanych słów, że „warto mieć marzenia i nie wolno ich realizacji odkładać na później”!

Z całego serca dziękujemy Panu Irkowi za wspaniałe spotkanie oraz mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się w naszej szkole.

Czekamy na kolejne opowieści – Członkowie Szkolnego Klubu Podróżnika.