Już po raz 11 w naszej szkole klasy rozpoczynające naukę uczestniczyły w zajęciach integracyjnych. Uczniowie wszystkich klas pierwszych brali udział w 2 godzinnym spotkaniu, na którym mogli wzajemnie się poznawać, przełamywać bariery we wzajemnym kontakcie oraz zwyczajnie razem się pobawić. Jest to ważne doświadczenie, gdyż zapoczątkowuje budowanie dobrych relacji oraz atmosfery, która towarzyszyć może im później przez kolejne miesiące nauki. Pielęgnowanie dobrych relacji w klasie jest istotne, by przez wspólne lata pobytu i nauki w szkole być dla siebie źródłem wsparcia i czuć się w szkole bezpiecznie.

Zajęcia zostały podsumowane krótką ankietą, w której aż 95 % wypowiadających się uczniów stwierdziło, że uważają, iż zajęcia są potrzebne. W skali szkolnej od 1 do 6, 68 % uczniów oceniło zajęcia na 6 lub 5, 26 % na 4 i po 3 % oceniło je na 3 i 2. 88 % uczniów uczestniczących w zajęciach stwierdziło, że wszystkie zabawy, w których brali udział im się podobały, a 2 % uznało zajęcia za “dziecinne”.

Zajęcia integracyjne, to jednak tylko początek. Przyjazna atmosfera w klasie i wzajemne dobre relacje zależą od dalszej postawy i stosunku do siebie nawzajem. Aby zawsze były one tak dobre, jak podczas naszej wspólnej zabawy życzą wszystkim pierwszoklasistom prowadzące zajęcia psycholog i pedagog szkolny.

 

 

Zostaw komentarz