Tydzień Bibliotek rozpoczyna się co roku 8 maja w dniu Bibliotekarza i Bibliotek i trwa do 15 maja. Ma on celu promocję czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem “Zasmakuj w bibliotece”. Działamy nie tylko w tym czasie, ale przez cały rok pokazujemy, że czytanie może być świetną rozrywką. Myślę, że wielu naszych bywalców i czytelników zasmakowało w naszej bibliotece szkolnej nie tylko wspaniałych przygód z książkami, ale i miłej atmosfery, czasu spędzonego w czytelni. Mimo, że dzisiaj nie możemy spotkać się w bibliotece. Zapraszam do zasmakowania biblioteki w domowym zaciszu.

A w kolejnych dniach pojawią się, takie niespodzianki jak krzyżówki, zalety czytania i korzyści z tego płynące, ćwiczenia mózgu i pamięci, no i w dalszym ciągu trwa akcja “Książka na receptę”.

Dziś polecam sprawdzić swoją spostrzegawczość poprzez testy osobowości, rysunki iluzjonistyczne. Dzięki nim możecie poznać jakimi osobami jesteście. Wystarczy, że sprawdzimy co pierwsze zobaczymy na ilustracjach. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny. Zajrzyjcie na poniższe linki i sprawdźcie co Wam wyjdzie. Czy interpretacje są trafne co do Waszej osoby?

https://www.youtube.com/watch?v=woCNZs7iJdY

https://www.youtube.com/watch?v=hUrkd0kR3Nw&list=RDCMUCy1x3Lo-F42zaNfRAvrV-iw&index=2

https://kobieta.onet.pl/kot-czy-mysz-co-widzisz-na-tym-obrazku/3dqm6e8?fbclid=IwAR2n3t-K1DyaEdwIvt82DlQmzfCskvUSxo3gQECBe-XP178X0MW07SGIo0E

W poniższym artykule znajdziecie zadziwiające galerie zdjęć z iluzjami optycznymi, które oszukują nasz mózg:

https://www.wprost.pl/light/10070139/na-tym-obrazku-ukrytych-jest-16-kol-poradzisz-sobie-z-iluzja-optyczna-ktora-podbija-internet.html

Życzę udanej zabawy:-)