W dniu 14 marca odbył się w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie II etap konkursu”Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Nasz zespół w składzie: ANNA IWANOWSKA z klasy 3B i OLIWIA OWCZAREK z klasy 1BE (obie ekonomistki) zmierzył się z pytaniami z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych i …ZWYCIĘŻYŁ !!!

Nasze uczennice pokonały wszystkie zespoły z województwa śląskiego zdobywając maksymalną liczbę punktów w teście wielokrotnego wyboru (nie popełniły żadnego błędu). Teraz przed nimi finał konkursu w Warszawie.Przypomnę, że I etap konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych odbył się 16 listopada 2015r. Do konkursu przystąpiło około 2.200uczniów z 79 szkół w województwie śląskim, a w całej Polsce 19.000 uczniów z  550 szkół. Do II etapu przechodziło 20  zespołów w każdym województwie,  które osiągnęły największą liczbę punktów. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego spotkają się w kwietniu w Warszawie na finale.

Jeszcze raz Wielkie Gratulacje dla Ani i Oliwii !

Zostaw komentarz