Ósmoklasisto, stoisz przed ważnym wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej? Szukasz szkoły, która pozwoli Ci zdobyć konkretny zawód, rozwinąć swoje zainteresowania i dobrze przygotować się do przyszłości? Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej!
Zebranie Rady Rodziców
Informujemy, że najbliższe zebranie Rady Rodziców w naszej szkole odbędzie się 21 maja br. (czwartek) o godz. 16:30 w sali 104.
Zakończenie klas maturalnych
24 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas V. Uczniowie po raz ostatni przemierzali szkolne korytarze, zamykając ważny etap swojej edukacji, wypełniony wspomnieniami, codziennymi spotkaniami, pierwszymi istotnymi decyzjami i przyjaźniami na lata.
Nasze uczennice w finale SOLVE FOR TOMORROW! Głosujmy na projekt „ĆwiczMY”!
Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły z powodzeniem przeszły przez kolejne etapy prestiżowego, ogólnopolskiego programu Solve for Tomorrow i znalazły się w ścisłym finale!
„Strefa gastro na Wzgórzu – Smacznie i Zdrowo” – nasz projekt zwyciężył w Młodzieżowym Budżecie Partycypacyjnym!
Z wielką dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces! Projekt zatytułowany „Strefa gastro na Wzgórzu – Smacznie i Zdrowo” został wybrany do realizacji w ramach konkursu „Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny na 2026 rok dla szkół ponadpodstawowych Miasta Ruda Śląska”.
Wygraliśmy grant na „Zieloną strefę wzrostu”!
🏆 WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW! WYGRALIŚMY GRANT NA „ZIELONĄ STREFĘ WZROSTU”! 🌿🥇 Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu grantowego „EKO-nomia rozwoju: Młodzi Liderzy Zmian!”
Nasz udział w V Wojewódzkim Konkursie Turystycznym
Dnia 31 marca br. uczennice III klasy kierunku technik organizacji turystyki – Wiktoria Ł. i Wiktoria K. brały udział w V Wojewódzkim Konkursie Turystycznym organizowanym przez Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Bytomiu.
