Dziś kolejna propozycja, aby popracować nad swoim skupieniem. Mowa będzie o puzzlach. Ich historia sięga XVIII wieku, a za twórcę uważa się John’ego Spilsbury, który był grawerem i kartografem.  Postanowił on  stworzyć układankę, która miała pomóc w nauce geografii.

W czasach kiedy doświadczamy natłoku informacji, nadmiaru wielu bodźców zewnętrznych, warto choć na chwilę oderwać się od obowiązków. Puzzle mogą nam kojarzyć się z dzieciństwem. Jednak obecnie pojawiają się również i takie, które są stworzone specjalnie dla młodzieży i dorosłych. To wspaniała rozrywka, a nawet pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi. Rywalizacja, kto ułoży więcej może być ekscytująca. Ponadto składanie obrazów z małych elementów o różnych, często specyficznych kształtach zmusza nasz mózg to intensywnej pracy.

Na początek proponuję ułożenie puzzli, które dla Was przygotowałam w wersji online. Ciekawa jestem komu udało się ułożyć?  Czy wiecie co przedstawia zdjęcie?

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=085857dcc5fd

Oczywiście lepiej jest układać puzzle w wersji tradycyjnej. Dla młodzieży i dorosłych znajdziemy ich mnóstwo na rynku. Do wyboru mamy zróżnicowaną tematykę obrazów, a także z różną ilością elementów. W zależności jakie wybierzemy musimy liczyć się z tym, że niektóre mają bardzo wysoki poziom trudności, a ułożenie całości może nam zająć nawet kilka dni. Taka forma spędzenia wolnego czasu daje sporo korzyści, ponieważ sprzyja nauce koncentracji, wytrwałości i wymaga konsekwencji w dążeniu do zakończenia zadania.

Na rynku jest wiele producentów, którzy tworzą puzzle. Jednym z nich jest firma Clementoni. Może Was zainteresuje …

http://www.puzzlomaniak.pl/akcesoria/wszystko-dla-puzzlomaniaka-w-jednym-pudle/