logo noweKampania “Drugie Życie”

Nasza szkoła uczestniczy w Kampanii “Drugie Życie” upowszechniającej wiedzę o transplantacji i promującą oświadczenia woli – dobrowolnej zgody na pośmiertne pobranie narządów.

 

 Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Fresenius Medical Care Polska, działająca w ramach rządowego programu “Partnerstwo dla Transplantacji”. Kampania jest prowadzona po raz pierwszy w województwie śląskim i wspierają ją władze samorządowe, kuratorium oświaty, kościół katolicki, lokalne media i inne organizacje.

Celem kampanii “Drugie życie” jest propagowanie transplantacji jako formy leczenia, rozwianie wątpliwości związanych z przeszczepami tkanek i organów oraz walka z mitami, które narosły wokół tego tematu. Szczegół akcji znajdziesz na stronie http://drugiezycie.org.pl/

W piątek 14 marca 2014 nasi uczniowie uczestniczyli w szkoleniu przygotowanym przez organizatorów w auli Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, podczas którego wysłuchali prelekcji autorytetów medycznych z zakresu transplantologii, spotkali się z pacjentem z przeszczepioną nerką oraz poznali stanowisko Kościoła w tej sprawie.

Podczas Szkolnego Dnia Profilaktyki wolontariusze prowadzili kampanię informacyjną dla uczniów i pracowników szkoły oraz rozdawali oświadczenia woli.

W dniu 28 kwietnia 2014 młodzież uczestniczyła w spotkaniu z dr. Wojciechem Marcinkowskim podczas którego rozmawiano na temat transplantacji: aspektów prawnych, etycznych, procedur medycznych oraz życia pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu transplantacji.

Zostaw komentarz