Mamy już wyniki etapu okręgowego olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Nasz zespół z klasy IIIBRP : Nikola Tomkowska, Wiktoria Piasecka i Kacper Karasek zajął  na śląsku II miejsce!!!

Przypomnę, że te osoby były najlepsze w etapie szkolnym i zakwalifikowały się do półfinału olimpiady . W półfinale -grając już zespołowo- musieli  odpowiedzieć na 25 pytań wielokrotnego wyboru w ciągu maksymalnie 30 minut. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS.

To duży sukces ponieważ konkurencja była ogromna. W etapie szkolnym wzięło udział prawie 35 tysięcy uczniów z 947 szkół z całej Polski, natomiast do etapu okręgowego zakwalifikowało się 936 uczniów z 312 szkół. Czujemy jednak niedosyt, bo od finału dzielił nas tylko jeden punkt!

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Serdecznie gratulujemy!!!

Barbara Lustyk