Pod koniec listopada, we wtorek – 28 listopada i w czwartek – 30 listopada, w uczniowie naszej szkoły poczuli iście świąteczny nastrój. I to wcale nie przez odtwarzany co roku znany utwór zespołu Wham!. Na szkolnych korytarzach roznosił się bowiem zapach pysznych, domowych świątecznych pierniczków!

Nasi gastronomowie po raz kolejny wypiekali pyszne ciasteczka, tym razem jednak do pomocy zaprosili… swoich młodszych kolegów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rudzie Śląskiej i Miejskiego Przedszkola nr 20 w Rudzie Śląskiej!

Zarówno młodzi cukiernicy, jak i uczniowie szkoły na wzgórzu, świetnie bawili się podczas wypiekania pierniczków. Przedszkolaki i uczniowie SP, wyposażeni w fartuszki, czepki, chustki i lukrowane guziczki, zabrali się do pracy wraz ze starszymi kolegami. Najpierw ugniatano ciasto, doprawiano je przyprawami i wycinano piękne kształty, później wkładano do pieca. A na koniec pozostało najlepsze – ozdabianie! Pod okiem mistrzyni piernikowego wyrobnictwa – pani Beaty Dunajewskiej, pierniczki lukrowano, cukrowano i ozdabiano na wszelkie inne możliwe sposoby! I już – pozostało tylko włożyć do pudełka i czekać na świętego Mikołaja… albo zjeść od razu!

Nasza szkoła już po raz czwarty organizowała akcję wspólnego wypiekania przez uczniów. Pewne jest, że po tak spektakularnym sukcesie, z pewnością nie raz młodzi Rudzianie zawitają naszą szkolną kuchnię!

Uczniowie klasy 3H wraz z młodszymi kolegami przygotowują pierniczki
Uczniowie klasy 3H wraz z młodszymi kolegami przygotowują pierniczki

Więcej zdjęć dostępnych jest na naszym Facebooku!