W dniach 9 – 12 listopada 2016 roku uczennice klasy 2AF – Magda Duda i Weronika Jentrzok wraz z panią Małgorzatą Rzepką i Anetą Skuczeń brały udział w V spotkaniu partnerów projektu “KeyComps 2014 – 2017”. Gospodarzem spotkania była węgierska szkoła Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnaziuma, Szakközépiskolaja és Kollégiuma.

logo_kc_e

 Uczestnicy spotkania.

W trakcie spotkania odbyły się się dwie konferencje dla nauczycieli w czasie których podejmowaliśmy ważne tematy w pracy nauczyciela. Pierwsza konferencja dotyczyła sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w pracy nauczyciela. Drugi omawiany temat to “Eliminacja zjawiska opuszczania szkoły przez uczniów”. Nauczyciele, każdej z partnerskich szkół, prezentowali wcześniej przygotowane materiały i dzielili się własnymi doświadczeniami, praktykami i wnioskami.

davUczniowie brali udział w warsztatach, przygotowanych przez nauczycieli z węgierskiej szkoły,  których celem było podnoszenie kompetencji multimedialnych. W czasie zajęć poznali narzędzie do tworzenia bloga oraz materiałów graficznych.  Drugim zadaniem uczniów  było przedstawienie wybranego sektora ekonomicznego regionu z którego pochodzą. Każda grupa zaprezentowała przygotowaną przed wyjazdem prezentację multimedialną dzięki czemu mogliśmy jeszcze lepiej poznać regiony z których pochodzą nasi projektowi partnerzy.

davsdr

eger10

Spotkania partnerskie są również okazją do poznania kultury, zabytków i historii odwiedzanego kraju, regionu, miasta. Eger to miasto wielu atrakcji. Są tutaj przepiękne zabytki, ciekawe muzea oraz ośrodki wypoczynkowe. Jesteśmy pod dużym wrażeniem po wizycie w Ratuszu miasta Eger gdzie wysłuchaliśmy informacji na temat historii oraz obecnego charakteru Egeru.

eger11sdr

W czasie spotkania mieliśmy również możliwość degustacji węgierskiej kuchni i rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy są naszymi projektowymi partnerami. To najlepszy sposób na podnoszenie naszych kompetencji językowych.

Magda i Weronika z koleżankami z Sycylii.

davW czasie podróży do Egeru odwiedziłyśmy stolicę Węgier – Budapeszt.  Kilka godzin w tym przepięknym mieście to zbyt mało, żeby nacieszyć się jego widokiem. Mimo deszczu, spacer ulicami Budapesztu był fascynujący.sdrWiele nowych informacji, nowe smaki, nowi przyjaciele to wszystko dają nam spotkania partnerskie projektu.

Aneta Skuczeń

Zostaw komentarz