Na początku maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe zagranicznym w ramach projektu Erasmus+ – „Good School for the 21st Century”.  Po przyjeździe w naszej szkole zorganizowano powtórkę warsztatów, w których udział wzięli na Węgrzech.

Podczas wizyty w węgierskim Eger uczniowie nie tylko poznawali węgierską kulturę i obyczaje, ale także sposoby na to, jak ponownie wykorzystywać surowce. O całej wizycie pisaliśmy już w relacji z wyjazdu do Eger.

W czasie warsztatów przeprowadzonych przez nauczycieli i uczniów z egierskiego ESZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, nasi reprezentanci poznali sposoby na ponowne wykorzystanie plastikowych butelek czy korków do wina. Zorganizowano także Eko testy przy pomocy nowych technologii – tabletów z użyciem narzędzia Kahoot!.

21 maja wybrani przedstawiciele klas wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez biorących udział w projekcie uczniów – Natalię Łącką, Karolinę Goik, Dawida Pałkowskiego i Patryka Obarskiego.

Na początek uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację o wizycie w Eger i Budapeszcie. Poznali nie tylko miasto, ale także – historię Budapesztu i Węgier. Następnie zorganizowano część praktyczną, podczas której wykonywano dekoracyjne kwiaty z plastikowych butelek.

Po zajęciach, zadowoleni uczestnicy wyciągnęli wiele wniosków. Najważniejszy z nich był jednak taki, że bycie eko jest naprawdę fajne!

Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu Erasmus+. Artykuł odzwierciedla jedynie stanowisko jego autorów, Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

The content of the material expresses only the author’s opinion, the EC is not responsible for any use of the information contained therein.