Według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów z wystąpieniem stanu epidemii od poniedziałku tj. 4 maja biblioteki publiczne mogą wznawiać swoją działalność z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

W związku z sytuacją epidemiologiczną poszczególne placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej będą sukcesywnie otwierane po konsultacjach dyrektora z Inspektorem Sanitarnym. Każda filia zostanie otwarta w innym terminie po dostosowaniu się do wytycznych Ministerstwa Rozwoju. Dlatego najwcześniej – 6 maja będziemy mogli skorzystać z Stacji Biblioteki MBP przy ul. Dworcowej 33 w Chebziu, a najpóźniej – 29 maja odwiedzimy Filię Nr 15 przy ul. Brzozowej 4 w Kochłowicach i Filii Nr 16 przy ul. Wolności 20 w Rudzie.

Szczegółowy harmonogram znajdziemy na stronie MBP w Rudzie Śląskiej >>> https://biblioteka.r-sl.pl/biblioteka/

Pamiętajmy o wszystkich zasadach, które mają zapobiec zakażeniu koronawirusem. Przede wszystkim, żeby skorzystać z wypożyczalni musimy mieć zakryte usta i nos maseczką, przyłbicą lub szalikiem. Ponadto obowiązkowo dezynfekujemy ręce. Przed wejściem do każdej placówki zostanie wywieszona informacja o maksymalnej liczbie czytelników mogących przebywać w jednym czasie w bibliotece. Niestety na początek będziemy mogli korzystać tylko z wypożyczalni, gdyż czytelnie na razie nie będą dostępne dla czytelników. Musimy się również liczyć z tym, że wolny dostęp do półek może być ograniczony. Zachęcam przed wybraniem się do naszych rudzkich  filii bibliotecznych zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie MBP w Rudzie Śląskiej:

>>> https://biblioteka.r-sl.pl/biblioteka/pliki/regulamin_korzystania_z_bibliotek_w_czasie_pandemii.pdf