dzien_profilaktyki_2016Dnia 18 marca 2016 r w ramach Tygodnia Kultury Śląskiej został przeprowadzony w szkole Dzień Promocji Zdrowia pt. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Postawy prozdrowotne są propagowane w naszej szkole od wielu lat i wciąż cieszą się zainteresowaniem. Zdrowie bowiem to warunek dobrego życia i funkcjonowania. W ramach imprezy młodzież miała okazję wziąć udział w prelekcjach multimedialnych nt roli właściwego odżywiania, zwłaszcza roli śniadania, które daje siłę i energię na cały dzień, dbania o swoje tzw. drzewo życia, czyli kręgosłup, by sprawnie i zdrowo funkcjonować przez wiele lat. Była też mowa o roli aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia oraz zaprezentowano najistotniejsze informacje nt czerniaka ze względu na zbliżający się okres wakacyjny.

Poza udziałem w prelekcjach uczniowie mogli już drugi rok z rzędu skorzystać ze stanowiska przygotowanego przez przedstawiciela Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, gdzie była możliwość zobaczenia przez specjalne okulary (tzw. alkogogle i narkogogle), jak  jest widziany świat przez osobę, która spożyła znaczne ilości alkoholu lub narkotyki. Mamy nadzieję, że te doświadczenie wpłynie na refleksję młodych ludzi przed prowadzeniem samochodu pod wpływem środków psychotropowych.

W ramach Dnia Promocji Zdrowia został zorganizowany poczęstunek dla uczniów w postaci ciasteczek zbożowych i koktajlu warzywnego przygotowany przez nauczyciela gastronomii oraz zakupionych soków owocowo – warzywnych i jogurtów w celu propagowania zdrowego stylu życia.

Podsumowaniem imprezy był zorganizowany dla chętnych uczniów konkurs wiedzy nt Uzależnień i Zdrowego Stylu Życia. Wzięło w nim udział 59 uczniów, wśród których wyłonionych zostało 3 finalistów: Anna Iwanowska, Karolina Kardasz i Natalia Mocek nagrodzonych dyplomami uznania i nagrodami. Gratulujemy !

Kolejna tego typu impreza już za rok, serdecznie zapraszamy!

Organizatorki: psycholog Ewa Kułak, pedagog Liliana Tomanik oraz pielęgniarka szkolna Grażyna Jonak.

 

Zostaw komentarz