W miesiącu wrześniu młodzież rozpoczynająca naukę w naszej szkole miała okazję uczestniczyć w zajęciach integracyjnych klas pierwszych. Celem tych zajęć, jak co roku, jest wzajemne poznanie się , przełamanie onieśmielenia oraz wspólna zabawa.
Podczas prostych ćwiczeń młodzi ludzie mają okazję do nawiązania relacji, dowiedzenia się ciekawych informacji o swoich rówieśnikach. Mogą też wypowiedzieć się, czego obawiają się w nowej szkole i usłyszeć, czy inni myślą podobnie i mają podobne obawy. Jest to pierwszy krok do budowania dobrej atmosfery w klasie i szkole.
W trakcie zajęć uczniowie mają też okazję poznać pedagoga i psychologa szkolnego oraz ich rolę i zadania w placówce. Są zachęcani do przyjęcia postawy otwartości i akceptacji innych oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Prawie wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach potwierdzili, w przeprowadzonych ankietach, że był to bardzo dobrze i fajnie spędzony czas. Są też zdania, że zajęcia tego typu są potrzebne, więc mamy nadzieję, iż przyniosą one dobre efekty na przyszłość, czego serdecznie Wam życzą prowadzące zajęcia psycholog i pedagog szkolny.

Zostaw komentarz