27 maja 2019r. odbył się w ZSP Nr 2 w Rudzie Śląskiej finał szkolnego konkursu “Mam pomysł na biznes”. Uczestnicy konkursu – uczniowie szkoły przedstawili do oceny, a następnie zaprezentowali przed publicznością biznesplan opisujący ich własny pomysł na przedsięwzięcie gospodarcze.

Sponsorem nagród w konkursie jest absolwent naszej szkoły pan Sebastian Wiesiołek – Prezes firmy MM Access AG z siedzibą w Szwajcarii.

Uwzględniając oryginalność, realność i finansową stronę pomysłu, a także sposób prezentacji i zdanie publiczności, jury w składzie Sebastian Wiesiołek – sponsor nagród oraz Beata Rajnisz, Barbara Lustyk i Wiesława Cyganek – nauczyciele Szkoły, ustaliło laureatów i przyznało nagrody.

I miejsce i nagrodę w wysokości 3000zł otrzymał zespół w składzie Damian Ciecierski, Patrycja Ciecierska i Nikola Kwiecień, II miejsce i nagrodę w wysokości 2000zł otrzymał Jan Ryglewski, dwa równorzędne III miejsca i nagrody po 1000zł otrzymali Patryk Obarski i Milena Sobczyńska.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji swoich pomysłów biznesowych.

Panu Sebastianowi Wiesiołkowi dziękujemy za zaangażowanie w życie Szkoły i dzielenie się z młodzieżą swoim doświadczeniem biznesowym.