Dnia 14 grudnia 2018r odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika w naszej szkole. Gościem był Pan Piotr Ligenza, z wykształcenia specjalista ds. telekomunikacji, z pasji rowerzysta. Podczas popołudniowego spotkania w naszej szkole opowiadał o swojej wyprawie rowerowej przez Gruzję.

Ten jeszcze mało popularny kierunek wyjazdów turystycznych, zachwyca przede wszystkim krajobrazem, przyrodą i spotkaniami z ludźmi. Pan Piotr zwiedzał duże miasta Gruzji, a przede wszystkim wioski i mało popularne miejsca, w których mieszkańcy Gruzji żyją w warunkach daleko odbiegających od przeciętnych europejskich. Urzekająca jest gościnność i serdeczność tych ludzi oraz to, że mimo iż brakuje im takich przeciętnych codziennych wygód, jak telewizja, wygodne mieszkanie, itp., oni są szczęśliwi. W każdej odwiedzanej wiosce znajdowali się ludzie, którzy wręcz „bili się” aby przyjąć turystów pod swój dach i ugościć ich, oczywiście za darmo. Dla nich było to wielkie wydarzenie.

Ciekawostką było oczywiście zwiedzanie kraju na rowerze, czyli cały „dobytek” trzeba było wieźć ze sobą. Zmaganie ze swoimi słabościami, często z kapryśną pogodą i z zawodnością sprzętu to ciekawe, budujące doświadczenie dla Pana Piotra Ligenzy i dla nas, słuchających. Interesujący jest też koszt trzytygodniowej wyprawy, jest on nieporównywalnie niższy niż koszt tygodniowego wyjazdu z biura podróży. Koszty niewielkie, a doświadczenie bezcenne.