pat2015_5W sobotę dnia 23 maja 2015 r. po raz szósty nasza szkoła brała udział w zorganizowanym na terenie Rudy Śląskiej tzw. „Przystanku PaT” (Profilaktyka a Sztuka). Jest to akcja profilaktyczna organizowana od sześciu lat pod patronatem władz województwa, samorządowych, policji i Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

W ramach imprezy organizowane są dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych warsztaty, na których młodzi ludzie mogą odkrywać lub rozwijać swoje zainteresowania. W tym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztacie wokalnym, plastycznym oraz tańcu HIP – HOP. Poza wymienionymi, w ramach akcji można było brać udział w następujących warsztatach: Foto Reportaż, warsztaty taneczne (taniec współczesny, House, Latynoamerykański, Salsa, Rock and Roll, Zumba, Orientalny, Capoeira, Samba Brazylijska, Dance Fitness, Dancehall), warsztaty pracy z aktorem, coś z niczego, poetyckie, Aikido, samoobrona dla kobiet, szachy, kabaret, kuglarskie, HIP – HOP-owa mowa i graffiti.

Po kilkugodzinnym udziale w warsztatach, całość imprezy została podsumowana i zakończona na tzw. Koncercie Finałowym, gdzie nastąpiła prezentacja tego wszystkiego, czego młodzież nauczyła się, poznała lub stworzyła w ramach warsztatów. Jest to bardzo ciekawa, wzruszająca i radosna część imprezy.

Warsztaty organizowane w ramach „PaT” odbywały się na terenie dwóch rudzkich szkół – ZSP nr 2 oraz SP nr 4. Byliśmy bardzo dumni, że możemy gościć organizatorów i uczestników imprezy w naszej placówce. Z obserwacji oraz rozmów przeprowadzonych z młodzieżą wynika, że wszyscy bardzo dobrze się bawili i byli zadowoleni z udziału w warsztatach. Była to też okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych, ciekawych znajomości.

Organizatorzy imprezy promowali wśród młodych ludzi modę na życie bez uzależnień, które w satysfakcjonujący sposób można zastąpić rozwijaniem swoich pasji oraz zdrowych relacji z ludźmi. Czego wszystkim z całego serca życzymy i zapraszamy do udziału w „PaT” w przyszłym roku 2016.

 

pat2015_1

pat2015_5

pat2015_4

pat2015_2

pat2015_3

Zostaw komentarz