Drodzy Ósmoklasiści!

Przed nami Dzień Otwarty naszej szkoły (-> zapraszamy 19 kwietnia między godz. 10:00 a 15:00), ale wszystkim którzy chcieliby nas odwiedzić już teraz, oferujemy coś wyjątkowego – wirtualny spacer po szkole.

Na naszym wirtualnym spacerze po szkole odwiedzicie pracownię rachunkowości gdzie uczą się ekonomiści oraz pracownię obsługi turystycznej. Zdradzimy Wam sekrety sali 150, w której uczą się uczniowie z kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. Zaprezentujemy Wam także film z prac, jakie stworzyli nasi uczniowie z kierunku technik reklamy! Nie zapominamy także o kierunku kucharz, kelner i cukiernik.

Zapraszamy!

Kliknij na skróty:

Szczegółowe
informacje dotyczące rekrutacji

Oto my!

Nasza szkoła znajduje się na jednym z najbardziej widocznych miejsc w Rudzie Śląskiej – znanym wzgórzu. Do naszej szkoły w bardzo łatwy sposób dojechać można komunikacją miejską z wielu części miasta. Przy naszej szkole znajdują się przystanki: Czarny Las Zespół Szkół oraz Czarny Las Stacja Paliw. Autobusy docierają do nas m.in. z Bielszowic, Halemby, Nowego Bytomia, Orzegowa, a także okolicznych miast – Zabrza, Gliwic czy Katowic.

W pobliżu szkoły znajdują się sklepy spożywcze i restauracje, w których przed lekcjami zakupić można drugie śniadanie. Na terenie szkoły także działa sklepik szkolny oraz automaty z żywnością, w których – oprócz płatności gotówką – płacić można kartą i telefonem!

Witamy w środku!

Zaraz po wejściu do szkoły widoczny jest hol główny. W naszym holu znajdują się gablota ze sztandarem, gablota dyrektorów, “ściany informacji”, w których znajdziecie wiadomości o najnowszych wydarzeniach i inicjatywach szkolnych, a także “stoisko jarmarczne” na którym często można zakupić wyroby kulinarne wykonane i sprzedawane przez naszych uczniów.

parter holl

Hol główny to jeden z najważniejszych punktów w naszej szkole – warto zatrzymać się w nim na dłużej!

Poćwicz na sali gimnastycznej!

Chcecie poćwiczyć i utrzymać dobrą formę? Nic prostszego! Wystarczy udać się na naszą salę gimnastyczną! Nasi nauczyciele wychowania fizycznego w sposób ciekawy i atrakcyjny prowadzą zajęcia, które dopasowane są do potrzeb i specjalności uczniów. W czasie zajęć WF uczniowie – oprócz tradycyjnych gier zespołowych – biorą udział m.in. w zajęciach z nordic walkingu, gry w krykieta czy… w kursie tańca! Zumba oraz areobik także nie są nam obce!

Zaczytaj się w bibliotece!

Dobra powieść potrafi zaprowadzić nas w naprawdę magiczne miejsca. Zresztą, jak mówiła Wisława Szymborska, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. W naszej szkolnej bibliotece znajdziecie znacznie więcej niż lektury szkolne – to także literatura faktu, powieści obyczajowe, kryminały czy literatura kobieca. Cały księgozbiór dostępny jest przez Internet w naszej e-bibliotece!

Zrób sobie espresso!

Espresso, Lungo, Americano, Flat White czy Irish coffe? Jeśli te kawy nie są ci obce, to pracownia nr 150 będzie twoim drugim domem! To właśnie tutaj uczniowie kierunków gastronomiczno-hotelarskich uczą się parzyć pyszną kawę i nie tylko. Wchodzisz w to?

Jak uczy się technik żywienia?

Lubicie zabawę w kuchni? Może warto zastanowić się nad podjęciem nauki na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych? Na tym kierunku zdobędziecie cenną wiedzę z zakresu sztuki kulinarnej!

Jak zostać kucharzem?

W kuchni czujecie się jak ryba w wodzie? A może macie nadzieję, że w przyszłości staniecie się polską wersją Gordona Ramseya? Jeśli na te pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to zawód kucharz stworzony jest właśnie dla Was. W czasie trzyletniej nauki na tym kierunku poznacie najważniejsze tajniki zawodu pracy w jednym z najpopularniejszych (i najtrudniejszych!) zawodów świata!

Hotelarstwo? Tak, to jest to!


W pracowni hotelarskiej uczniowie z kierunku technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczą się tajników profesjonalnego prowadzenia hoteli oraz restauracji. W ten sposób zdobywają cenne doświadczenie! Przy okazji poznają najciekawsze zagadnienia z branży – jak obsłużyć wymagającego gościa, jak przygotować dobrą kawę czy… jak stworzyć łabędzie z ręczników!

Technik ekonomista – czy warto?

Jednym z najchętniej wybieranych przez uczniów kierunkiem jest technik ekonomista. Dlaczego cieszy się tak wielką popularnością? Jak przyznają jego uczniowie, kierunek ten daje mnóstwo możliwości pracy w biznesie – można nie tylko pracować w biurach rachunkowych, uczyć się na studiach ekonomicznych, ale także – założyć własną firmę i świetnie nią zarządzać!

Podróżuj z technikiem organizacji turystycznej!

Jeśli jesteś otwarty na świat i ludzi, lubisz podróże i odkrywanie nieznanego, to jesteśmy pewni, że kierunek technik organizacji turystycznej to coś dla Ciebie. W czasie zajęć, uczniowie tej specjalizacji poznają najważniejsze zagadnienia związane z turystyką krajową i międzynarodową. Dopełnieniem nauki na tym kierunku jest możliwość odbycia zagranicznych praktyk w ciepłych krajach, które w pełni opłacane są przez organizatora!Grafik i copywriter – technik reklamy!

Banner, szyld, tekst reklamowy. Kto tak naprawdę za to odpowiada i jak przeprowadzić dobrą kampanię ? Tego wszystkiego dowiecie się na kierunku technik reklamy. Uczniowie tej specjalizacji poznają podstawy marketingu i sprzedaży, a także projektowania materiałów reklamowych w programach takich jak CorelDraw czy Adobe Photoshop. Marzysz o międzynarodowej karierze? Koniecznie wybierz ten kierunek!

Nowe inicjatywy w ZS2

W naszej szkole cenimy kreatywność, dlatego nie zamykamy się na różne inicjatywy. Dzień zdrowia, tydzień kultury śląskiej czy debaty oksfordzkie – to nasze sztandarowe dodatkowe akcje szkolne.

Oprócz tego w naszej szkole działa także klub podróżnika (w którym chętnie udział biorą uczniowie z kierunku technik organizacji turystycznej) oraz szkolne koło wolontariatu. Nie zapominamy, że pasje są ważne!

Baw się z nami!

Nauka to nie wszystko! Co roku w naszej szkole organizowana jest żakinada – przedstudniówkowa zabawa klas czwartych. W niezwykłe wydarzenia nierzadko włączają się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły! U nas panuje zawsze dobra atmosfera!

Zrelaksuj się w strefie ucznia

Potrzebujecie chwili wytchnienia? Nic prostszego! W naszej szkole powstała specjalna strefa ucznia, w której do Waszej dyspozycji pozostają: regał z książkami (działający w ramach bookcrossingu), czasopisma i magazyny, kąciki do siedzenia oraz telewizor z podłączeniem do internetu. Na terenie strefy ucznia, podobnie jak w całej szkole, macie dostęp do szybkiego internetu dostępnego dla całej społeczności szkolnej!

Zakumpluj się z nami!

Co wyjątkowego jest w Zespole Szkół nr 2? Społeczność szkolna! Chociaż różnią nas kierunki kształcenia, wiek czy zainteresowania, tworzymy zgraną paczkę szkolnych kolegów, którym niestraszna jest nawet niezapowiedziana kartkówka z matematyki!

Dzięki i do zobaczenia!

Dziękujemy Wam za przybycie na nasz e-dzień otwarty! Mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy!

Wszystkie nasze kierunki kształcenia i szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji możecie znaleźć na naszej stronie www. Nie zapomnijcie też polubić naszego Facebooka i zaobserwować nas na Insta! Do zobaczenia już wkrótce!

 

Macie jeszcze jakieś pytania? Koniecznie nam je zadajcie! Piszcie wiadomości prywatne na Facebooku naszej szkoły, a także mailowo na: sekretariat@zs2.eu.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wiadomości!

Zdjęcie Zespół Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej